معرفی وبلاگ
(( بسم الله الرحمن الرحیم )) * نام : شهاب3 / سید مهدی مرتضوی ( مقاومت اسلامی ) / رضا شاکری ( نیش زنبور ) / * شغل : دانشجو/ *مأموریت : دفاع / * *درخواست نویسنده از خوانندگان : به مطالب موجود در وبلاگ نظر دهید . / التماس دعا ، یا حق
صفحه ها
دسته
علما و مراجع عظام تقلید
دلنوشته های خبرنگاران
مطبوعات و خبرگزاری ها
متفرقه
پایگاههای دینی
پایگاههای مقاومت اسلامی
پایگاههای علوم ارتباطات
پایگاه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس
پایگاه رادیو
پایگاه های من
شبکه های خبری
آپلود عکس
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 164373
تعداد نوشته ها : 152
تعداد نظرات : 8
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

به بهانه ی دیدار مقام معظم رهبری با مردم اصفهان در روز عید قربان

 

کلیک کنید :

<object height="25" width="340" data="http://farsi.khamenei.ir/flash/embedplayer.swf?dataFilename=http://farsi.khamenei.ir/audio-rss-v2?id=2725

 

منبع : KHAMENEI.IR

یک ملت وقتى معتقد به جهاد شد، در همه‌ى میدانها پیشرو است. جهاد فقط تفنگ به دست گرفتن نیست؛ جهاد این است که انسان خود را همیشه در میدان حرکت و مبارزه با مانعها و مانع‌تراشها ببیند، احساس تکلیف کند، احساس تعهد کند؛ این میشود جهاد؛ جهاد اسلامى این است. جهاد گاهى با جان است، گاهى با مال است، گاهى با فکر است، گاهى با دادن شعار است، گاهى با حضور در خیابان است، گاهى با حضور در پاى صندوق رأى است؛ این میشود جهاد فى‌سبیل‌اللَّه؛ و این است که یک ملت را رشد میدهد، طراوت میدهد، تازگى میدهد، امید میدهد و یک ملت پیش میرود.

 

خوب، حالا مبارزه‌ى با این ملت چگونه ممکن است؟ آن جبهه‌ى ضد اسلامى و ضد انقلاب اسلامى و ضد نظام اسلامى که در دنیا به وجود آمد، میخواهد با یک چنین پدیده‌ى عظیمى مبارزه کند. چه جورى میتواند مبارزه کند؟ با جنگ امکان ندارد - امتحان کردند، دیدند - با تهدید به جنگ و تهدید نظامى امکان ندارد، با تحریم امکان ندارد. کسانى که خیال میکنند میتوانند ملت ایران را با تحریم به زانو در بیاورند، آب در هاون میکوبند. ملتى که امید دارد، ایمان دارد، میداند دارد چه کار میکند، این ملت را که با تهدید نمیشود به عقب‌نشینى وادار کرد.

 

منبع : KHAMENEI.IR / دیدار مردم اصفهان در روز عید قربان سال 1389  ،  سالروز 25 آبان 1361؛ تشییع پیکرهاى مطهر 370 شهید استان اصفهان  

با نشستن و خوردن و خوابیدن و تکیه‌ى به بیگانه کردن و هوى و هوس را در زندگى حاکم کردن، هیچ ملتى به جائى نخواهد رسید. کسانى که وقتى صحبت دفاع مقدس میشود، منفى‌بافى میکنند؛ وقتى صحبت شهادت میشود، نیش‌زنى میکنند؛ وقتى بحث جانباز و ایثارگر پیش مى‌آید، چهره در هم میکشند؛ وقتى بحث پیشرفتهاى علمى و شکستن مرزهاى علم پیش مى‌آید، لبخند تمسخر میزنند؛ وقتى بحث سانتریفیوژهاى مجموعه‌ى غنى‌سازى هسته‌اى پیش مى‌آید، سر تکان میدهند و میگویند امکان ندارد، اینها از حرکت یک ملت چیزى نمیفهمند. تربیت‌شده‌هاى تربیت غلط و اخلاق فاسد طاغوتى چیزى از تأثیر ایمان و حرکت و جهاد نمیفهمند.

  

منبع : KHAMENEI.IR / دیدار مردم اصفهان در روز عید قربان سال 1389  ،  سالروز 25 آبان 1361؛ تشییع پیکرهاى مطهر 370 شهید استان اصفهان 

 

من لازم میدانم در همین زمینه - مناقب اصفهان، مناقب مردم اصفهان - چند جمله‌اى عرض کنم؛ اینها شناسنامه‌ى این مردم مؤمن و غیرتمند و ایستاده‌ى پاى کار به حساب مى‌آید. مردم اصفهان در یک روز سیصد و هفتاد شهید را تشییع کردند، خم به ابرو نیاوردند؛ بماند که همان روز اعزام به جبهه داشتند، پشتیبانى داشتند و حرکت کردند؛ این خیلى مهم است. همان طور که فرمودند(حجةالاسلام والمسلمین طباطبائى‌نژاد « نماینده ولى فقیه و امام جمعه‌ى اصفهان»)، امام از این حرکت اصفهان تجلیل کردند. در آبان سال 61 که در یک روز سیصد و هفتاد شهید در اصفهان تشییع شد، تعداد شهداى اصفهان در همان ماه بیش از هزار نفر است. هزار و اندى شهید در یک ماه! خوب، چه کسى شهید میشود؟ آن کسى که در میدان است، در میدان خطر است، پیشرو است. .......

 

در جنگ هشت ساله، همه میدانند و اشاره هم کردند؛ اصفهانى‌ها با این یگانهاى گوناگون، در خطوط مقدم کار میکردند. خوب، این براى همه معلوم است. آنچه که براى خیلى‌ها معلوم نیست، نقش انسانهاى گمنام و بى‌ادعائى است که در طول این سالها در زمینه‌ى پشتیبانى‌ها فعالیت کردند؛ زنانى که در خانه بودند، بازاریانى که در کسب و پیشه‌ى بازار بودند، افرادى که در دستگاه‌هاى ادارى مشغول فعالیت بودند، جهادگرانى که انواع و اقسام خدمات را به جبهه میرساندند. از اینها شهیدداده هم داریم؛ کسانى که شهید شدند یا شهید دادند، ادعائى هم نداشتند و ندارند، اسمشان هم جائى نیست؛ اما در آسمانها مشهورند، در ملأ اعلى‌ شناخته شده‌اند. در محاسبه‌ى الهى، کوچکترین کارها گم نمیشود. این همه کاروان کمک‌رسانى از اصفهان، این همتها، این انگیزه‌ها، آن وقت خانواده‌ى این شهیدان. شهدا یک لحظه سختى را درک کردند و پرواز کردند؛ آنها که رنجى ندارند - «لاخوف علیهم و لاهم یحزنون» ( سوره یونس؛ آیه 62) مسئله، مسئله‌ى خانواده‌هاست؛ پدرها، مادرها، همسرها، فرزندها، برادران  خواهران، داغدیده‌ها؛ اینها صبر کردند، اینها افتخار کردند. خانواده‌هائى در اصفهان هستند که سه شهید دادند؛ خانواده‌هائى که یک پسر داشتند، همان پسر را دادند؛ ابراهیم‌هاى زمان؛ اینهاست که هویت یک ملت را میسازد، اینهاست که یک ملت را به عزت میرساند. ......

منبع : KHAMENE.IR

دسته ها :
پنج شنبه 27 8 1389 18:44

 

جهت شنیدن کلیک کنید :

<object height="25" width="340" data="http://farsi.khamenei.ir/flash/embedplayer.swf?dataFilename=http://farsi.khamenei.ir/audio-rss-v2?id=2717"

منبع : KHAMENEI . IR

استکبار ، دشمن زخم خورده    

یکی از فراز های مهم پیام‌های رهبر معظم انقلاب به کنگره عظیم حج، شناساندن حربه‌ها و ترفندهای دشمنان در قبال جهان اسلام و ملت‌های مسلمان است. این شیوه‌ها که بنابر اذعان ایشان پیچده‌تر شده است در هر پیام به فراخور حال مورد اشاره قرار گرفته که در این تصویر، به مهمترین آن‌ها در طول بیست سال گذشته می پردازیم.

* لطفاً جهت مشاهده به آدرس زیر مراجعه نمایید :

  http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/10601/B/13890824_0110601.jpg

 

 

  

منبع : KHAMENEI.IR

 

بسم اللَّه الرحمن الرحیم

والحمدلله رب العالمین و صلی الله علی سیدنا محمد المصطفی و آله الطیبین و صحبه المنتجبین

کعبه، رمز وحدت و عزت و نماد توحید و معنویت، در موسم حج میزبان دل‌های مشتاق و امیدواری است که از سراسر گیتی، به فراخوان ربّ جلیل پاسخ گفته و لبیک‌گویان به زادگاه اسلام شتافته‌اند. امت اسلامی اکنون می‌تواند تصویری فشرده را از گستردگی و تنوع خویش و عمق ایمانی که بر دل پیروان این دین حنیف حاکم است، با چشم فرستادگان خود که از چهارگوشه‌ی جهان در اینجا گرد آمده‌اند، مشاهده کند و این سرمایه‌ی عظیم و بی‌مانند را به درستی بشناسد.

این بازشناسی خویش، کمک می‌کند تا ما مسلمانان به جایگاه شایسته‌ی خود در دنیای امروز و فردا پی ببریم و به سوی آن حرکت کنیم.

گسترش موج بیداری اسلامی در دنیای امروز، حقیقتی است که فردای نیکی را به امت اسلامی نوید می‌دهد. از سه دهه پیش که با پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل نظام جمهوری اسلامی، این خیزش پرقدرت آغاز شد، امت بزرگ ما بی‌وقفه پیش رفته، موانعی را از سر راه برداشته و سنگرهایی را فتح کرده است. پیچیده‌ترشدن شیوه‌های دشمنی استکبار و تلاش پرهزینه‌ای که در مقابله با اسلام می‌کند نیز به دلیل همین پیشرفت‌ها است. تبلیغات وسیع دشمن در جهت اسلام‌هراسی، تلاش شتاب‌زده‌ای که برای ایجاد اختلاف میان فرقه‌های اسلامی و برانگیختن تعصب‌های فرقه‌ای می‌کند، دشمن‌تراشی‌های کاذب از شیعه برای سنی و از سنی برای شیعه، تفرقه‌افکنی میان دولت‌های مسلمان و کوشش برای تشدید اختلافات و تبدیل آن به دشمنی‌ها و معارضه‌های لاینحل، استفاده از سازمان‌های اطلاعاتی و جاسوسی برای تزریق فساد و فحشاء میان جوانان، همه و همه واکنش‌های سرآسیمه‌گون و آشفته در برابر حرکت متین و گام‌های استوار امت اسلامی به سوی بیداری و عزت و آزادگی است.

امروز برخلاف سی سال پیش، رژیم صهیونیستی دیگر یک هیولای شکست‌ناپذیری نیست؛  برخلاف دو دهه پیش، آمریکا و غرب تصمیم‌گیران بی چون و چرا در خاورمیانه نیستند؛  بر خلاف ده سال پیش فن‌آوری هسته‌ای و دیگر فن‌آوری‌های پیچیده برای ملت‌های مسلمان منطقه، دور از دسترس و افسانه‌گون به شمار نمی‌رود. امروز ملت فلسطین، قهرمان مقاومت است، ملت لبنان به تنهایی شکننده‌ی هیبت پوشالی رژیم صهیونیستی و فاتح جنگ 33 روزه است و ملت ایران پرچمدار و خط‌شکن حرکت به سمت قله‌ها است.


امروز آمریکای مستکبر، فرمانده‌ خودخوانده‌ی منطقه‌ی اسلامی و پشتیبان اصلی رژیم صهیونیستی، در باتلاقی که خود در افغانستان پدید آورده گرفتار است؛ در عراق با همه‌ی جنایت‌هایی که به مردم آن کشور وارد کرده، در حال منزوی شدن است؛ در پاکستان مصیبت‌زده از همیشه منفورتر است. امروز جبهه‌ی ضداسلام که دو قرن بر ملت‌ها و دولت‌های اسلامی تحکمی ظالمانه می‌کرد و منابع آنان را به یغما می‌برد، شاهد زوال نفوذ خود و ایستادگی دلیرانه‌ی ملت‌های مسلمان در برابر خود است و در نقطه مقابل، حرکت بیداری اسلامی در حال پیشروی و عمق‌یابی روزافزون است.

این اوضاع امیدبخش و حامل بشارت، باید ما ملت‌های مسلمان را از سویی مطمئن‌تر از همیشه، به سوی آینده‌ی مطلوب به پیش براند و از سوی دیگر با درس‌ها و عبرت‌های خود، هشیارتر از همیشه نگهدارد. این خطاب عمومی، بی‌گمان علمای دینی و رهبران سیاسی و روشنفکران و جوانان را بیش از دیگران، متعهد می‌سازد و از آنان مجاهدت و پیشگامی مطالبه می‌کند.

قرآن کریم، رسا و زنده، ما را مخاطب می‌سازد: «کُنتُمْ خَیْرَ أُمَّةٍ أُخْرِجَتْ لِلنَّاسِ تَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَتَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنکَرِ وَتُؤْمِنُونَ بِاللَّـهِ1». امت اسلامی در این خطاب عزتمند، پدیدآمده برای بشریت است.  هدف از پیدایش این امت، نجات بشر و خیر بشر است.

 

وظیفه‌ی بزرگِ آن هم، فرمان دادن به نیکی و بازداشتن از بدی و ایمان راسخ به خداست.  هیچ معروفی برتر از نجات ملت‌ها از چنگال قدرت اهریمنی استکبار و هیچ منکری زشت‌تر از وابستگی و خدمت به مستکبران نیست. امروز کمک به ملت فلسطین و محاصره شوندگان غزه، همدردی و همراهی با ملت‌های افغانستان و پاکستان و عراق و کشمیر، مجاهدت و مقاومت در برابر تعدی آمریکا و رژیم صهیونیستی، پاسداری از اتحاد مسلمانان و مبارزه با دست‌های آلوده و زبان‌های مزدوری که به این اتحاد ضربه می‌زنند و گستردن بیداری و احساس تعهد و مسئولیت در میان جوانان مسلمان در همه‌ی اقطار اسلامی، وظایف بزرگی است که متوجه خواص امت است.

منظره‌ی شکوهمند حج، زمینه‌های مساعد برای انجام دادن این وظایف را به ما نشان می‌دهد و ما را به تلاش مضاعف و همت مضاعف فرا می‌خواند.

والسلام علیکم و رحمة الله
سید علی حسینی خامنه‌ای
اول ذی‌الحجة‌الحرام 1431
هفدهم آبان 1389

 1) سوره آل عمران، آیه 110

 

منبع : KHAMENEI.IR

 

هانی بن عروه المرادی المذحجی یکی از سران وبزرگان یمنی در کوفه زندگی میکرد.اواخر زندگی پیغمبر (ص) درک کرد وسخنان پیغمبر را شنیده واز یاران امیر المؤمنین (ع) است در جنگ جمل , جنگ صفین ونهروان شرکت کرد, واز یاران نهضت حجر بن عدی الکندی ضد زیاد بن ابیه بود .

مسلم بن عقیل در خانه هانی بن عروه اقامت کرد . ابن زیاد شرکت کردن هانی را در نهضت مسلم بن عقیل کشف کرد وایشان را زندانی وبعداٌ شهید کرد ( نقل از کتاب انصار الحسین صفحه ١٢٥ ) .

 

هانی بن عروه از اشراف کوفه واعیان شیعه بزرگ قوم مراد بود.رهبر چهار هزار زره ﭘوش و ٨ هزار ﭘیاده بود ( نقل از سفینه البحار جزء ٢ صفحه ٧٣٢).

هانی بن عروه مورد احترام ابن زیاد بود. ابن زیاد بعیادت آنجناب در حال مرض رفت.

هانی در حال ﭘناهندگی مسلم بن عقیل در خانه اش مانع از تسلیم به ابن زیاد شد ( نقل الاعلام زرکلی جزء ٨ ص ٦٨ ).

قاتل هانی غلام ابن زیاد بنام رشید ترکی بود.

شهادت ایشان روز ترویه ٨ ذی الحجه سال ٦٠هـ بود.

عبد الله بن زبیر الاسدی در باره هانی ومسلم بن عقیل اشعاری سروده :

 

ان کنت لاتدرین ما الموت فانظری      الى هانی بالسوق وابن عقیل

الى بطلٍ قد هشم السیف وجهه            وآخر یهوی من طمار قتیل

 

 

روز شهادت اش بروایتی ٨٣ سال عمر شریف اش بود , وبروایت دیگر ٩٠ سال داشت وروز شهادت اش مصادف با روز خروج امام حسین (ع) از مکه مکرمه بود, وقبر شریف اش در کنار مسجد کوفه مقابل قبر مسلم بن عقیل است , ومورد زیارت محبان آهل بیت میباشد.

 

منبع : سایت مسجد کوفه

 

کتب تارخى زمان مشخصى براى ولادت ایشان ذکر نمى نمایند، اما قراین موجود ، ولادت ایشان را در سال ( ٢٥ هجری) اثبات مى کند ، ولذا در اکثر کتب تالیف شده در مورد حادثه کربلا آمده است که ایشان درهنگام شهادت در کوفه (٣٥ سال) داشتند.

بیهقى ودیکر مؤرخان این امر را در بحثشان از انساب تایید مى کنند ودیگر مؤرخین عمر ایشان را  ٣٨ سال مى دانند . اما قول مور تایید سیره نگاران همان ٣٩ سال است.

مادر ایشان به نام ( علیّه ) خوانده مى شدند که از خواندان شاهان نبط بوده اند وپدر ایشان عقیل بن ابی طالب است. عقیل فرزندان دیگری از زنان دیگر نیز داشته است ولى هیچ  کدام در فضل وکمال به جاى حضرت مسلم بن عقیل (ع) نمى رسند.

 masjed-alkufa-1430-1-5.jpg

 

شهر مدینة در روز ولادت ایشان غرق نور وسرور بود وخواندان ابو طالب تولد ایشان را بسیار خوشایند داشتند.

حضرت مسلم  (ع) دردامان پر مهر حضرت امیر المؤمنین علی (ع ) روزگار کودکى را سپری نمودند واز ایشان کتب فیض وکمالات نمودند به گونه ای که امیر المؤمنین (ع) در بسیاری امور بر این شماگرد به حقشان اعتماد می نمودند وبا شجاعت وقهرمان وکمالات که در او مشاهده نمودند , حضرت مسلم را یکی از کارگزاران خود در حکومت علوی قراردارند.

اکثر کتب تاریخ اسلام نقش حضرت مسلم (ع) را در جنگ جمل در کنار دیگر پسر عمویان خود مانند امام حسن (ع) وامام حسین (ع) ومحمد بن الحنفیه وعبد الله بن جعفر وعبد الله بن عباس غیر قابل انکار دانستنه اند.وایشان را از صلابه داران لشگر امیر المؤمنین (ع) ذکر نموده اند وایشان را در علم وعمل وشجاعت وکم نظیر دانسته اند.

ایشان در جنگ صفین نیز دست از همراهی با علی (ع) برنداشتند وبا تجربه جنگهایی پیشین , یکی از رهبران جنگ صفین بوداند.

بعد از شهادت امیر المؤمنین (ع) جناب مسلم (ع) از یاران نزدیک امام حسن (ع) وامام حسین (ع) بودند.

وشایسترین فرد برای نمایندگی وسفارت از طرف امام (ع), کسی نبود جز حضرت مسلم (ع).

امام حسین (ع) در نامه خود به اهل کوفه فرمودند : (( به درستی که به سوی شما فردی را فرستادم که برادر وپسر عموی من است واو مورد وثوق من است , از او اطاعت نموده وبه کلام او گوش سپارید ....)).

 

 

چه مقامی بالاتر از اینکه شخص مورد وثوق واطمئنان امام معصوم (ع) باشد؟ این مقامی است که حضرت مسلم (ع) بافداکاریهای بسیار واز خود گذشتگیهای   فراوان  به آن دست یافتند .

حضرت مسلم (ع) به بهترین شکل وظیفه خود را در نمایندگی از امام  حسین (ع) انجام دادند , ایشان پیام امام (ع) را به تمام کوفه رساندند , کوفای که در ان زمان مرکز سرزمین های اسلامی با انواع اقوام وقبایل گوناگون بود.

حضرت مسلم بن عقیل (ع) در اثر تبانی های سیاسی بین عبید الله بن زیاد  ( لعنه الله ) ودیگر مزدوران وابسته به دستگاه ظالم بنی امیه به شهادت رسیدند وجناب هانی بن عروه (ع) که از اولین پیوستگان به نهضت امام حسین (ع) بودند, راه مسلم (ع) را ادامه دادند ودر دفاع از جناب مسلم (ع) در مقابل حکومت ظالم بنی امیه , و مزدوران مانند عبید الله بن زیاد ( لعنه الله ) به درجه رفیع شهادت نائل آمدند .

alkufa_1_197.jpg

بعد از شهادت مسلم (ع) وهانی بن عروه (ع), ابن زیاد ( لعنه الله ) دستور داد که جسدشان را در نزدیکی دار الإماره دفن کنند تا ماموران به راحتی بتوانند مانع زیارت قبور آنان گردند واز به پاداشت مجالس عزادارای ممانعت به عمل أورند چون می دانستند که کوفه محل ومرکز شیعیان ومحبین علی (ع) واهل بیت (ع) است واگر با زور و زر وتزویر بر مردم شیعه این دیار تسلط پیدا نکنند هر آینه  امکان پدید آمدن نهضتی دیگر ادامه دارد .

درست است که شهر کوفه در آن زمان تحت تاثیر بعض فریبیها کشت ولی باگذشته زمان حق وحقیقت آشکار خواهد گشت وزمینه تحولات عظیم بدید خواهد آمده , درست مانند قیام توابین به رهبری سلیمان بن صرد خزاعی وهمجنین قیام مختار ثقفی که در اثر حوادث کربلا اتفاق افتاد .

همجنین قیام زید بن علی (ع) را نباید از یاد برد وباید به یادداشت که کوفه محل جزر ومدهای تاریخی وتحولات مرکزی تاریخ اسلام است ولی بااین احوال بهیج گاه ولایت مداری ومحبت ورزی شیعیان این دیار کمرمگ نگشت وکمرنگ نخواهد شد.

ابن زیاد کوفه واهالی آن را به خوبی می شناخت واز ترس شورش آنان , محل دفن حضرت مسلم (ع) وحضرت هانی (ع) را در نزدیکی دار الاماره  قرارداد تا آن محل جایگاه تجمع شیعیان نگردد .

حضرت مسلم (ع) وحضرت هانی (ع) در درب ورودی مسجد روبروی یکدیگر دفن گشتند.

درود وسلام خداوند بر آنان باد .

 masjed-alkufa-1430-1-4.jpg

 

 منبع : سایت مسجد کوفه

سلام و درود خدا بر سفیر امام حسین ( علیه السلام ) ؛ جناب مسلم بن عقیل 

و

مهامندار با وفایش ؛ جناب هانی بن عروه

 

 

 

 

من به استاد محمود فرشچیان  هنرمند صاحب نام و متعهد معاصر ارادت خاصی دارم و بارها ایشان را از نزدیک دیده ام  و اخرین بارچند سال پیش در سفر حجت الاسلام والمسلمین  سید محمد خاتمی رئیس جمهور پیشین به  نیویورک، استاد را درجمع ایرانیان دیدم ولحظاتی هم صحبت شدیم.

 

همان زمان اثر ضامن آهو را تازه تمام کرده بود .. درباره اش پرسیدم، گفت : این اثر ادای نذری من است .گفتم چطور؟ با چشمان اشک آلودی گفت :  پیش  از خلق این اثر مدتی بود  دست راستم  حالتی فلج بخود گرفت و از کارافتاد بگونه ای که نمی توانستم  انگشتانم را حرکت بدهم . پزشکان حاذق و پرآوازه  هم تشخیص دادند که  به مرور زمان و فشار زیاد عصب های دستم به شدت آسیب دیده و به راحتی قابل ترمیم نیست  و تاکید کردند  هرگز نباید قلم بدست بگیرم ونقاشی کنم. استاد فرشچیان می گفت :  دلم خیلی شکست که دیگر توان خلق اثر ونقاشی را ندارم تا اینکه به ذهنم رسید از امام رئوف و باب الحوائج حضرت رضا علیه السلام درخواست کنم  کمکم کنند تا این بیماری علاجشود و همان لحظه نذر کردم که اگر این دستم بهبود یافت ،ماجرای شفاعت وضمانت آهو را به تصویر کشم .

 

 

استاد با حالتی بغض گونه گفت : شب خواب دیدم تابلو را پیش رویم گذاشته ام و ابزار وقلم هم آماده است ولی دستم مشکل دارد ناراحت بودم که دیگر هرگز نخواهم توانست نقاشی کنم ، درهمان عالم خواب یک چهره مبارک ونورانی به من فرمان داد، قلم بردار و آنچه می خواهی ترسیم کن .! عرض کردم که دستم مشکل پیدا کرده است ودیگر قادر نیستم ، همان صدای آسمانی فرمود  الان می توانی شروع کن ! من از اینکه توانستم دست به قلم ببرم هیجان زده بیدار شدم ودیدم اثری از بیماری و ناتوانی در دستم نیست و ازهمان لحظه ، خلق تابلو ضامن آهو را آغاز کردم که  این هم مثل تابلو عصر عاشورا که  برای خلق آن بسیار دل دادم تاثیر فوق العاده ای در بیننده می گذارد  .استاد می گفت  برای طراحی ضریح مبارک حضرت رضا علیه السلام هم وقت زیادی گذاشتم و بابت آن هیچ دستمزدی هم نگرفتم تا هدیه ناقابلی  به آستان مقدس آن بزرگوار باشد استاد فرشچیان که مقیم  نیوجرسی امریکا  است،می گفت هر سال چند بار برای زیارت حضرت رضا علیه السلام به ایران می آیم و به استان مقدسش بسیار دل بسته ام.  جا دارد همه ما این جمله زیارت نامه حضرتش را تکرار کنیم که :

 

  " کن لی  الی الله شفیعا" .. السلام علیک یا ابوالحسن علی بن موسی الرضا .......

 

منبع : وبلاگ آقای کاظم روحانی نژاد ، خبرنگار واحد مرکزی خبر

 

 

منبع : سایت ماهنامه ی موعود

جهت دیدن ادامه ی تصاویر به آدرس زیر مراجعه نمایید :

http://farsi.khamenei.ir/photo-album?id=10307#118266

 

دسته ها :
دوشنبه 3 8 1389 22:51

 

 

 

 

جهت دیدن ادامه تصاویر به آدرس زیر مراجعه کنید :

http://farsi.khamenei.ir/photo-album?id=10297#117950

دسته ها :
دوشنبه 3 8 1389 22:32
X